Lázně Skalka

Lázně Skalka leží 12 kilometrů od Prostějova. Ač by se první pohled mohlo zdát, že míříte do samého srdce Hané, opak je pravdou. Skalka se nachází v mírně zvlněném terénu posledních výběžků Drahanské vrchoviny. Samotná obec je pak skryta v dolíku mezi okolními kopci, které zajišťují složení místních minerálních vod.

Lázně Skalka byly založeny již v roce 1928 a mají tedy za sebou téměř stoletou tradici. V místě , kde kdysi býval rybník Bařisko, napájený dvěma prameny minerální vody, byly v roce 1928 postaveny Vilémem Sonevendem z Prostějova sirnato-alkalické lázně. V roce 1938 prováděl doc. Dr. Schnabal průzkum pramenů a při páté sondě objevil artézský pramen minerální vody o teplotě 23ºC, který tryskal do výše 3 metrů.

Složení skaleckých pramenů je zcela unikátní. Podobné složení vody nalezneme v České republice  pouze v Lázních Slatinice a ve Velkých Losinách.
Minerální vody ve Skalce jsou obohaceny zejména o sodík, draslík, lithium, vápník, hořčík, mangan, železo a amoniak, který dodává pramenům charakteristickou vůni.
Voda z minerálních pramenům se používá hlavně ke koupelím ,ale je možné jí také užívat k pitným kůrám.
Koupele slouží k léčbě pohybového ústrojí, chorob revmatického charakteru, zejména onemocnění na degenerativním základě – artrózy. Úspěchy byly zaznamenány i při ovlivňování některých forem zánětlivě probíhající artritidy, jakož i lumboischialgickém a vertebrogenním syndromu (bolesti v zádech). Blahodárný účinek má i na kožní choroby, zejména na onemocnění lupénkou. Lze tedy říci, že zdejší minerální vody působí především protizánětlivě.
Pitné kůry se ordinují při léčbě vysokého krevního tlaku, zánětlivém onemocnění průdušek, zánětech žaludku, vředových chorobách žaludku a dvanácterníku, zánětlivých onemocněních tlustého střeva a při zánětlivých stavech a poruchách ledvin. Vodu je však doporučeno pít spíše v malých dávkách a pravidelně, protože vysoký obsah síry v místních pramenech může být při vysokém nárazovém příjmu zdraví škodlivý.

Z nabízených služeb si můžete vybrat mezi klasickými nebo perličkovými koupelemi. Koupele můžete kombinovat i s masáží, a to jak ruční, tak i bodovou, vířivou či podvodní. Optimální teplota koupele pro využití všech léčebných účinků skaleckých minerálních pramenů je 37 - 38ºC při dodržení doby koupele 15 – 20 minut.

Veškeré léčebné procedury se ve Skalce provozují v budově Lázní Skalka. Po kompletní rekonstrukci v roce 2004 jsou lázně schopny nabídnout 16 van pro klasické a perličkové koupele a ruční masáže a 2 vany určené k podvodním a vířivým masážím. Závěrem roku 2005 bude nabídka služeb  rozšířena o saunu a solárium. Ubytovací kapacita objektu je 21 lůžek, z toho tři jednolůžkové pokoje a dva dvoulůžkové apartmány. Celá budova je bezbariérově upravena, do prvního poschodí i suterénu se lze dostat výtahem. Celodenní stravu, včetně diet,  poskytuje restaurace U Pramene. Velmi široká je i nabídka ubytování v soukromí u místních obyvatel.

K areálu lázní patří i park, kde v altáncích vyvěrají stoprocentně přírodní minerální prameny – Julinka, Cyril, Metoděj a Jan - sloužící k pitné kůře. Především ale park slouží k odpočinku, procházkám a relaxaci po vykonaných procedurách.

 

 

 

 

 

ÚŘEDNÍ HODINY

v kanceláři obecního úřadu

pondělí     8.00 - 15.30 hod.

středa       8.00 - 17.00 hod.

čtvrtek      8.00 - 11.00 hod.

pátek        8.00 - 11.00 hod.

polední přestávka 11.30 - 12.00 hod.

starosta a místostarosta obce

středa      16.00 - 18.00 hod.

 INFORMACE O PROVOZU PODATELNY

  

 

SVOZ žlutých popelnic 2020

2.1., 30.1., 27.2., 26.3., 23.4., 21.5., 18.6., 16.7., 13.8., 10.9., 8.10., 5.11., 3.12., 31.12.

V rámci Odpadového systému obce je zajišťováno sdružené plnění EKO-KOM, kdy obec a občané mohou odkládat odpady z obalů v rámci tohoto systému do určených nádob.

Svozy nádob v obci Pivín zajišťuje firma AVE CZ odpadové hospodářství a.s. a Petr Bureš (sklo).

 

BIOODPAD

Kontejnery jsou v obci umístěny celoročně. Bioodpad obec Pivín likviduje v kompostárně Polkovice.

 

Úřední hodiny, kontakty
http://www.pivin.cz/index.php?nid=2089&lid=CZ&oid=216084

www.nemcicko.cz

www.masnaceste.cz

http://www.regionalni-znacky.cz/hana/

mmr.jpg

eu.png

 

Fulltextové vyhledávání

8. 4. Ema

Zítra: Dušan

 Bez názvu.png

dezinfekce Anti-COVID

bezpečnostní list

způsob použití

 

 

 

PRONÁJEM KULTURNÍHO SÁLU

Pro bližší informace klikněte na obrázek.

http://www.pivin.cz/index.php?nid=2089&lid=cs&oid=4469776

 

CENÍK SLUŽEB OÚ PIVÍN

 

DOPRAVNÍ INFORMACE

uzavírky v Olomouckém kraji
5[2].png

 

Obec Pivín nyní také na Facebooku!

https://www.facebook.com/pages/Obec-Piv%C3%ADn/1550990155178926

 

Naše obec podporuje Linku bezpečí - telefonická pomoc dětem

http://linkabezpeci.cz

 

Webový portál pro rodiny Olomouckého kraje

www.rodinajeOK.cz

Bez názvu.png

 

 

 

Návštěvnost stránek

221129
Pivín